Judy is buying 6 pint of ice cream for her party at $3.45 each if she has a $20 bill does she have enough to buy the ice cream

Answer :

the cost of the ice cream is,

3.45 $

also, she has only 20 $

SO, the number of icecreams bought by

Go Question: Other Questions