Answer :
$3.60 for 2 cups would be $1.80 for one cup.
$3.60 for 2
$5.40 for 3
$7.20 for 4
$9 for 5
$10.80 for 6
$12.60 for 7
$14.40 for 8
$3.60 for 2
$5.40 for 3
$7.20 for 4
$9 for 5
$10.80 for 6
$12.60 for 7
$14.40 for 8