Ivy bought 10 packs of cups for her holiday party. A pack of MEDIUM cups costs $1.80 and a pack of LARGE cups costs $2.40. She paid a total of $21.60. How many packs of each size cup did she buy? First complete the equations below, where M stands for packs of Medium and L stands for packs of Large cups. [?]M+ [ ]L = 21.60; M + L = [ ]​

Ivy Bought 10 Packs Of Cups For Her Holiday Party A Pack Of MEDIUM Cups Costs 180 And A Pack Of LARGE Cups Costs 240 She Paid A Total Of 2160 How Many Packs Of class=