Sheldon spent $42 on cookies. If each box cost $6, which equation will tell you how many boxes of cookies Sheldon bought?

Answer :

Answer:

42 multpliy by 6

Step-by-step explanation:

answer;

he purchased 7 boxes

Go Question: Other Questions