ADUMBPERSONHELPGO ADUMBPERSONHELPGO Mathematics Answered Diante has $3.75 and Rachel has $3.15 . They combine their money to buy as much ice cream as they can afford. If ice cream costs $3.68 per quart, which two numbers represent how much ice cream they can buy? A.178 quarts B.11516 quarts C.1.75 quarts D.1.875 quarts E.1.9375 quarts