A grocer can buy strawberries for $1.38 per pound.
1. How much would they pay to buy 25 lbs of strawberries?


Answer :

Answer:

$34.5

Step-by-step explanation:

1.38 * 25 = 34.5

Answer:

The answer is $34.5.

Step-by-step explanation:

$1.38 x 25 = $34.5.

Go Question: Other Questions