Please help me answer this
Explain you’re answer
Will give braisnlt

Answer: B
Step-by-step explanation:
For every performance, Jim's band charges;
$35+$20x (where x is the no. of hours spent in performing) as $35 is a constant charge
In his last performance, Jim's band charged $120 which is equal to $35 +$20x
=> $120 =$35+$20x
=> $20x = $120-$35= $85
=> x = 85/20 = 4¼/ hours = 4hrs 15 mins