SOUPSAH9787GO SOUPSAH9787GO Mathematics Answered Jermaine bought a pickleball paddle that cost $65.90. he also bought four pickle balls. he spent $79.90. part a: which equation can you use to find p, the cost of each pickle ball? part b: what was the cost of each pickle ball?